„Elsősorban azt, hogy az efféle forradalmak – „ifjúsági forradalom”, „diákforradalom”, „autoritásellenes forradalom”, „szexuális forradalom”, „pszichedelikus forradalom”, „rockforradalom”, „virágforradalom”, „a képzelet forradalma”, „Jézus forradalma” stb. – egyáltalán nem jelentenek veszélyt a rendszerre. A mai kapitalizmus már semmitől sem fél, ami nem akarja megfosztani a termelőeszközök birtoklásától és a hatalomtól. Az ilyen álforradalmaktól való félelemnek prekapitalista jellege van, és a kormányzó elit kizárólag azért ad neki hangot, hogy a társadalmat manipulálja vele. A kapitalizmus, ha épp arra lesz szüksége, bármikor áldását adja a „szexuális forradalomra” (vagy valamelyik másikra), ha pedig azzal jár jól, bármikor elítéli és elátkozza. S annyiszor teszi ezt meg, ahányszor csak így alakul. 2008. május 25. – június 9.” (Alekszandr Nyikolajevics Taraszov: 1968 – Tapasztalataink Fényében)
Görög Mása interjúja 1968 kapcsán a mozgalmakról és társadalmi változásokról Dr. Szabó Máté, az ELTE ÁJK politikatudományi intézetének oktatójával, egyetemi tanárral a fentiektől kissé pozitívabb értékeléssel.
Civil Rádió 2018.06.11.
A Politikatörténeti Intézet 68-as emlékprogramjáról az egyik szervezővel, Takács Róberttel, a Múltunk című folyóirat felelős szerkesztőjével Elekes Irén beszélgetett. Civil Rádió 2018.07.05.